Translate

8 Nisan 2015 Çarşamba

ALTERNATİF İŞ ÖNERİLERİ 3

İKİNCİ EL ÜRÜN SATIŞİ YAPIN

Ülkemizde de gelişen yeni bir iş imkânı bu. Mobilyadan beyaz eşyaya, aksesuardan giysiye kadar seçenek olanağı var. Yaşam standardı yüksek olan insanlar ev eşyalarını sıkça değiştirirler. Kıyafetlerini, ayakkabılarını, çantalarını ve her tür aksesuarlarını yenilerler. Onların eskilerini alıp, alım gücü düşük olan ya da kullanılmış eşya almayı seven insanlara satabilirsiniz. Son yıllarda ikinci el giysi mağazalarının sayısı bile çok artış gösterdi. Siz de bunu değerlendirebilirsiniz.

İnternet üzerinden ikinci el satış yapan sitelerde değerlendirebileceğiniz gibi, kendinize açacağınız bir blog ya da site aracılığıyla satış yapabilirsiniz. Buralardan ürün seçeneklerinizi, fotoğraflarını, özelliklerini yayınlayıp satışa sunabilirsiniz. Veya yakın çevrenize bu işi yaptığınızı söyleyip müşteri arayışına girebilirsiniz. Ürün alımlarınızı da blog – site aracılığıyla duyurabilirsiniz.


İnternet her şeye erişimi sağladığından bunu en iyi şekilde değerlendirmenin yollarını öğrenmek ve kullanmak durumunda olduğumuzu unutmayın. 

Şadan HERGÜNER