Translate

5 Nisan 2015 Pazar

ALTERNATİF İŞLER 2


FREELANCE ETKİNLİK PLANLAMA

Günümüzde firmalar, personel masraflarını azaltmak için tam zamanlı çalışan yerine, sözleşmeli veya (freelance) özgür çalışanları tercih etmeye başladı. Bu durum ek iş yapmak ya da yarı zamanlı çalışmak isteyenler için yeni kazanç kapıları yaratıyor. İşte bu şartlarda yapabileceğiniz bir iş daha…  Özel gün kutlamaları ve etkinlik organizasyonları.

Organizasyon şirketlerine bile dışarıdan destek vererek bu işi yapabilirsiniz. Şirket yetkilisiyle konuşarak, yapacağınız işin niteliğine göre belli bir ücret karşılığında anlaşabilirsiniz.
Biraz organizasyon yapma yeteneği olan, girişimci ruh taşıyan, araştırma yapmayı ve iyi konuşmayı bilen herkes bu işi yapabilir.

Doğum günü kutlamaları, özel gece yemekleri, şirket yemekleri, dernek ve kulüplerin etkinlikleri kolaylıkla yapabileceğiniz çalışmalardır.

Bu tarz çalışma içinde olduğunuzu yakın çevrenize duyurarak, internetten ilanlar vererek, verdiğiniz hizmeti anlatan bir blog hazırlayıp yayınlayarak kendinize müşteri bulabilirsiniz.  Piyasanın altında fiyat alternatifiyle çalışırsanız işverenlere cazip geleceğinden sizinle çalışmayı tercih edeceklerdir. Başarıyla yaptığınız organizasyonlar size referans olacak, yeni işleri beraberinde getirecektir. En iyi reklam, yaptığınız kaliteli ve uygun fiyatlı iştir.

Şadan HERGÜNER