Translate

10 Nisan 2015 Cuma

ALTERNATİF İŞLER 4

El Becerilerinizi Değerlendirin                              


Tüketim toplumu olduğumuzdan beri her şeyi hazır alma alışkanlığına sahip olduk. Üretmiyor, tüketiyoruz. Ama hala el yapımı ürünlere önem verenler, alanlar var. Bildiğiniz gibi el yapımı ürünler daha pahalı oluyorlar.

Bir gurup kitle var ki onlar el yapımı ürünleri, fabrikasyon olanlara tercih edip özellikle arayıp, satın alıyorlar. Aksesuardan mobilyaya, el işi ürünlerden giysiye ya da farklı objelere kadar el yapımı ürünlerin peşinde koşuyorlar.   

İşte siz de bu seçimi kendi lehinize kullanabilirsiniz. Ürünlerinizi sergilemek için illa bir mekâna ihtiyacınız yok. İnternet gibi dünyanın en büyük vitrinini bu amaçla kullanabilirsiniz. Blog ya da web site sahibi olmak artık çok kolay. Ücretsiz bu olanağı sunan pek çok alternatif var. Ürünlerinizi internette sunar, yapım aşamasından fotoğraflar veya videolar sergiler daha aktif bir sergileme yapabilirsiniz. Blog ve site yapımında hiç bilginiz yok ise size yardım edecek birilerini mutlaka bulabilirsiniz.Hangi konuda yeteneğiniz varsa onu hemen değerlendirme yoluna gidebilirsiniz.

-       El işi ürünler (Kadınların bu konuda becerileri çoktur. İlginç ürünler olmasına, sıradan olmamasına özen gösterin.)

-       Ahşap objeler (Yetenekli erkeklerin çok başarılı işler çıkarabileceği bir seçenek.)

-       Aksesuarlar (Aklınıza gelebilecek, becerinizin olduğu her tür aksesuar olabilir. Dekoratif ürünler, takılar, objeler, değişik çantalar.)

-       El yapımı giysiler hatta ustası iseniz ayakkabılar.                           

-       Pasta, kek ve kurabiyeler.

-       El yapımı oyuncaklar


Bu saydığım örnek seçenekler dışında siz kendi becerilerinize göre alternatifler oluşturabilirsiniz. Onları internetten sunarken kullanacağınız blog ya da siteyi arama motorlarında izlenecek hale getirirseniz hedef kitlenize daha kolay ulaşırsınız.

Şadan HERGÜNER