Translate

16 Nisan 2015 Perşembe

ALTERNATİF İŞLER 7


Bundan önceki yazılarımda yeteneklerinize uygun olarak üreteceğiniz el yapımı ürünleri ya da daha ucuza aldığınız ve üzerine farklılıklar katarak değerlendirdiğiniz ürünleri çevrenize satmanızı önermiştim. İnternette blog yapıp, ürünlerinizi sergileyerek satabilirsiniz demiştim.
El yapımı ürünlerinizi, hayal gücünüze dayalı olarak ucuza alıp, farklılaştıracağınız ve daha yüksek fiyattan satabileceğiniz diğer ürünleri satmanın başka bir yolu daha var. Üstelik risk oranı düşük, size çok büyük bir vitrin sunacak kocaman bir Pazar burası.

Ebay ! Dünyada en çok tercih edilen, uluslararası, herkesin bir şeyler alıp satabileceği bir alışveriş sitesidir. Aynı zamanda açık artırma ile de satış yapılmaktadır. Gittigidiyor sitesi ise Ebay Türkiye olarak hizmet veren ülkemizdeki en bilinen alışveriş sitesidir.

Bu kocaman pazarları, vitrinleri kendi ürünlerinizi sergileyip, satmak için kullanabilirsiniz. Ebay için değerlendirmek istediğiniz ürünler el yapımı, özgün tasarımlar olursa çok iyi ücretlerle satmanız mümkündür. Tabi biraz İngilizce bilgisi gerekli! Aslında siteyi açtığınızda Türkçeye çevriliyor ama kayıt işlerimi için dil bilgisi gerekiyor. Konuyla ilgili internetten her tür bilgiyi bulabilirsiniz.

Bu iki sitede kaliteli ve dürüst çalışarak, iyi ürünler satarak güvenirlik sağladığınızda işler daha kolaylaşıyor. Tercih ediliyorsunuz ve tüm dünyaya ürün satabiliyorsunuz.   

Zamanınız uygunsa, gezi yapmak için engeliniz yoksa köyleri, küçük kasabaları dolaşıp eski eşyalar el yapımı yöresel ürünler toplayıp, biraz çeki düzen vardikten sonra bunları dünya pazarına sunabilirsiniz.
Ben bunu yapmak üzere girişimlerde bulunmaya başladım. Size de tavsiye ederim.


Şadan HERGÜNER