Translate

11 Nisan 2015 Cumartesi

BORÇLARI İÇİN BÖBREĞİNİ SATIYOR

Boynuna afiş asıp böbreğini satılığa çıkardı

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, banka borçlarını ödeyemeyen temizlik işçisi, boynuna "Satılık Böbrek” afişi asıp ana cadde üzerinde böbreğini satılığa çıkardı.


Çektiği kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyemeyen temizlik işçisi Alparslan Sarı (39), borçlarından kurtulmak için çareyi böbreğini 50 bin TL'ye satılığa çıkarmakta buldu.
Kadirli Belediyesi'nde temizlik işçiliği yapan Alparslan Sarı, bazı bankalardan kredi bazılarından ise kredi kartı aldı. Beş yıllık süre içerisinde borçlarını ödemeyen Sarı'nın banka borçları faiziyle birlikte 40 bin lirayı buldu. Biri üniversite öğrencisi iki çocuk babası borçları için böbreğini satmaya karar verdi. Bunun için kolları sıvayan Alparslan Sarı üzerinde; satılık böbrek, fiyatı 50 bin TL kan grubu A Rh+ ve iletişim numarası yazan afiş hazırlayarak boynuna astı. Yoldan geçen meraklı bakışlara aldırmayan Sarı "Bankalara yüklü miktar borcum var. Artık başka çarem kalmadı. Bir kere düştüm. Babam bile kendisine borcum olmamasına rağmen bana borcun var diyor. Ben de böbreğimi satılığa çıkardım” şeklinde konuştu.
Bir süre ana cadde üzerinde boynuna asılı afiş ile bekleyen Alparslan Sarı daha sonra meraklı gözler altında caddeyi terk etti.